Дитяча стоматологія

Дитяча стоматологія

Перший контакт дитини з кабінетом стоматолога та її перші враження від спілкування з лікарем.

У результаті спільної роботи наших спеціалістів і батьків дитинки будь-який маленький пацієнт починає довіряти лікарю і сідає в крісло. Головне, ШАНОВНІ БАТЬКИ, подолати викликаний багаторічним досвідом страх у собі. Дитяча стоматологія сьогодні зовсім не така, як була тоді, коли лікувалися Ви.

ПЕРШИЙ ПОХІД ДО СТОМАТОЛОГА або 10 ПОРАД ДЛЯ БАТЬКІВ, ЯК НЕ НАЛЯКАТИ МАЛЮКА.

Дуже часто похід дитини і її батьків до стоматолога стає надзвичайно важким завданням. Однак діти, котрі ще ні разу не були у стоматолога і не знають, хто це такий, його не бояться. Страх з’являється лише, якщо батьки самі вселили в дитину цей страх або після невдалого візиту. Пропонуємо скористатись основними порадами дитячого стоматолога клініки «Усмішка»:

  1. Не лякайте дитину стоматологом! Так само, як і будь-яким іншим лікарем. Лякаючи малюка візитом до лікаря та уколами і т.п. Ви самі собі створюєте проблеми на майбутнє. Після таких залякувань, дитина боятиметься лікарів, буде плакати і влаштовувати істерики перед візитом.
  2. Не перетворюйте похід до стоматолога у щось надзвичайне. Нехай це буде звична справа, нічого особливого, так ніби ви ідете до магазину. Якщо мама боїться стоматолога, або якщо вона починає переживати за малюка, за його поведінку, то ці переживання передаються дитині. Якщо мама не може справитися з емоціями, нехай з малюком сходить хтось інший (тато, бабуся і т.п.).
  3. Розкажіть дитині, хто такий стоматолог і що він робить. Не обманюйте, але і не використовуйте складних, незрозумілих, а особливо лякливих слів.
  4. Знайдіть хорошого лікаря, який вміє працювати з дітьми. Такий спеціаліст знає, як знайти підхід до дитини, як не злякати її.
  5. Пограйтеся вдома у стоматолога і пацієнта. Продемонструйте у грі всі маніпуляції, які потрібно буде зробити у лікаря, які він буде робити з малюком. Сядьте у крісло, відкрийте рот, використайте палички для імітації бормашини і т.п.
  6. Не використовуйте слів, які можуть налякати дитину. Забудьте фрази: “НЕ БІЙСЯ!” “ЦЕ НЕ СТРАШНО”, “ТОБІ НІЧОГО НЕ РОБИТИМУТЬ, А ТІЛЬКИ ПОДИВЛЯТЬСЯ” (зазвичай, стоматолог хоч щось, але робить, торкається до зубів спеціальним інструментом, використовує дзеркальце і т.п., а дитина уже сприймає: мама мене обманула), “БОЛЯЧЕ НЕ БУДЕ!” В таких фразах НЕ не сприймається, а дитина починає запідозрювати щось неладне.
  7. Замініть звичні для стоматолога слова іншими. Укол = побризкати водичкою, заморозити зубчик, щоб не болів. Сверлити = диринчати, виганяти червячка із зуба. Ставити пломбу = заліпити жуйкою нірку червячка. І тому подібне.
  8. Ідіть до лікаря в таку пору доби, коли дитина виспана, сита і задоволена.
  9. Якщо планується профілактичний огляд, то вашого спокою, розповіді і гри у стоматолога буде достатньо. На прийомі ведіть себе спокійно, як звичайно, так ніби нічого незвичного не відбувається. Не намагайтеся приділити дитині більше уваги, турботи, ласки, щоб не загострити увагу її на цьому.
  10. І останнє, водіть дитину до лікаря частіше, щоб для неї це була звична регулярна процедура. Тоді і лікування буде безболісним і страху не буде.

 

Застосовуємо особливий підхід до лікування зубів у маленьких пацієнтів. Намагаємось зробити все для того, щоб відвідування стоматолога приносило малюку тільки позитивні емоції. Приходячи на прийом, дитина дивиться мультфільми, знайомиться з новими іграшками, обов'язково одну з них отримує в подарунок. Додому повертається з Сертифікатом юного пацієнта стоматологічної клініки.