Ортопедія. Зубне протезування

Ортопедія. Зубне протезування

Ортопедична стоматологія — це відновлення пошкоджених або відсутніх зубів вінірами, коронками, півкоронками, мостовидним протезами, бюгельними та пластмасовими протезами. Іншими словами — це протезування, яке передбачає довготривалість, естетичність, надійність і стабільність. Протезування може бути тимчасовим і постійним, знімним і незнімним.

Наша стоматологічна клініка пропонує різні варіанти часткового і повного відновлення пошкоджених або втрачених зубів. Протезування є цілком безпечним для цілісності здорового зуба, розташованого поруч.

Існує декілька варіантів протезування:

 • безметалеве (для кращої біосумісності та естетичної досконалості).
 • традиційне (металокераміка) — найбільш поширений варіант відновлення пошкодженого зуба.

На сьогоднішній день, крім відомих вже всім металокерамічних, широко використовуються безметалеві конструкції (мостовидні зубні протези, цирконові коронки, цільнокерамічні коронки, напівкоронки, вініри, вкладки, накладки), преваги яких виявляються не лише в значній естетиці і легкості, але й в точності прилягання (оскільки виготовлення каркасів відбувається на високоточному обладнанні, а не вручну), і, що дуже важливо, ці матеріали не окислюються, тому з часом ясна не запалюються та не дають «темних райдуг».

Одним з видів протезування при частковому руйнуванні чи ушкодженні зуба є вкладка — це прототип пломби, який виготовляється у зубо-технічній лабораторії з надійного та якісного матеріалу. Звичайні пломби за терміном своєї експлуатації та зовнішнім виглядом значно поступаються таким вкладкам.

Вініри

Вініри — тонкі накладки на фронтальні зуби, мікропротези, які є прекрасним способом стоматологічної реставрації: вініри фіксуються на передню стінку зуба і дозволяють отримати ідеальну естетику зубів, а це їх бездоганна форма та білосніжний колір. Вініри — це високоестетична робота, яка дає можливість «жити з посмішкою». Протезування за допомогою вінірів можемо заслужено й впевнено додати до ключових методів сучасного протезування зубів.

Переваги вінірів над реставрацією:

 • невелика кількість часу, проведеного в кріслі стоматолога (1-1,5 год);
 • можливість попередньо побачити кінцевий результат (при зміні форми чи кольору зуба);
 • відсутність зміни форми чи кольору в часі;
 • дуже висока естетика (натуральність);
 • довговічність у використанні (8-15 років).

 

Зубні протези. Коронки

Цирконові мостовидні протези — за міцністю не поступаються металу, а за характеристиками є біоінертні, легкі для навантаження опірного зуба і дуже естетичні.

Коронки, напівкоронки, вкладки, накладки — це конструкції, які виготовляють на один зуб, щоб дати йому можливість повноцінно функціонувати і зберегти в часі. Коронки й напівкоронки, як правило, виготовляють на сильно зруйновані зуби, або ендодонтично ліковані. Вкладки чи накладки — це альтернатива пломбуванню.

Основною їх перевагою є:

 • невелика кількість часу, проведена в кріслі стоматолога (основну роботу виготовляє зуботехнічна лабораторія) — 30-60 хв.;
 • відсутність просідання матеріалу;
 • точність у відновленні прикусу;
 • точність у відновленні контактного пункту;
 • висока естетика;
 • довговічність у використанні (5-10 років).

 

Бюгельне протезування

Бюгельне протезування — це відновлення відсутніх зубів конструкціями, які забезпечують функцію жування. Бюгелі бувають різними. Це залежить від розташування дефекту, кількості втрачених зубів. Вони є міцними (у своїй основі містять метал) і дуже стабільними, тому що кріпляться спеціальними замками за власні зуби.

Пластмасові протези — бувають повні і часткові. Не потрібно їх боятись, вони не кусаються, вони кусають, жують, їдять! Так, саме вони допоможуть Вам добре виглядати і, сідаючи за стіл, їсти. Якщо з якоїсь причини Ви не можете дозволити собі імплантацію, не залишайтесь без зубів! Головне, щоб протез добре тримався, був виготовлений з нетоксичних матеріалів і мав гладку поверхню.

За необхідності ми виготовимо Вам протез за 4 робочі дні — якісний, легкий і надійний.